معاون فرماندار شادگان گفت: در حال حاضر شادگان کمترین نرخ با سوادی در سطح استان را دارد. وی با تاکید بر ضرورت همکاری کلیه ادارات شهرستان با متولیان امر  سواد آموزی اظهار کرد: گروه سنی ۱۴ سال و کمتر در شادگان ۳۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است. آلبوغبیش افزود: میانگین گروه سنی ۶۵ سال و ...
تاریخ مخابره: شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۴:۰۰ ب.ظ  | شماره خبر: 6897   
Print Friendly, PDF & Email

معاون فرماندار شادگان گفت: در حال حاضر شادگان کمترین نرخ با سوادی در سطح استان را دارد.

وی با تاکید بر ضرورت همکاری کلیه ادارات شهرستان با متولیان امر  سواد آموزی اظهار کرد: گروه سنی ۱۴ سال و کمتر در شادگان ۳۵ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

آلبوغبیش افزود: میانگین گروه سنی ۶۵ سال و بیشتر در کشور ۱/۶ درصد و در شهرستان شادگان ۶/۳ درصد است.

فرماندار شادگان با تشریح وضعیت سواد آموزی و درصد با سوادی شهرستان در مقایسه با میانگین استانی توضیح داد: بر اساس درصد جمعیت گرو ههای سنی ارائه شده علی القاعده باید درصد با سوادی در شهرستان مطلوب باشد، چرا که شهرستان شادگان کمترین نرخ با سوادی در سطح استان را دارد.

آلبوغبیش متذکر شد: به منظور کاهش نرخ بیسوادی همکاری همه جانبه و بیش از پیش تمام دستگاه‌های اجرایی شهرستان لازم و ضروری است.

فرماندار شادگان در پایان از فعالیت آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزی شهرستان به منظور جذب۲هزارو سواد آموز از سهمیه تعیین شده، ۲هزارو ۴۵۰ نفر در سال تحصیلی ۹۷ – ۹۶ و آمار قبولی ۸هزارو ۵۶۱نفر سواد آموزان در سال های ۹۰ تا ۹۵ و برگزاری دوره‌های آموزشی برای ۶۰۰ نفر آموزش دهنده در سال جاری تقدیر و تشکر کرد.

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.