خوزستان با مشکل های زیادی هم چون ریز گردها، کم آبی. عقب ماندگی ناشی از جنگ، مدیران غیربومی و… رنج می برد. هوای سرد بی توجهی به نیروهای کیفی بومی و واگذاری مسوولیت به نیروهای غیر بومی که تنها برای حفظ مسوولیت تلاش می کنند؛ نه در راه خدمت به مردم و توسعه خوزستان، همیشه ...
تاریخ مخابره: سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶  |  زمان: ۱۹:۵۲ ب.ظ  | شماره خبر: 6473   
Print Friendly, PDF & Email

خوزستان با مشکل های زیادی هم چون ریز گردها، کم آبی. عقب ماندگی ناشی از جنگ، مدیران غیربومی و… رنج می برد.

هوای سرد بی توجهی به نیروهای کیفی بومی و واگذاری مسوولیت به نیروهای غیر بومی که تنها برای حفظ مسوولیت تلاش می کنند؛ نه در راه خدمت به مردم و توسعه خوزستان، همیشه در استان زرخیز اما فقیرمان حاکم بوده است!برای مثال: در اداره کل بیمه ایران (مرکز خوزستان)، با وجود داشتن نیروهای جوان، با انگیزه و دارای مسوولیت های متعدد در بدنه بیمه در دو دهه اخیر، نیرویی از بیرون به این استان می فرستند که از تجربه و تخصص کمی برخوردار است. اگر سوابق مدیریت فعلی را با نیروهای بومی خوزستان و جوانان با انگیزه ای که سال در بیمه ایران استان و در معاونت های گوناگون خدمت کرده اند مقایسه کنیم پی به بی توجهی مسوولان مربوط کشوری که از آن نام بردیم می برید.

پرسش ما این جاست؟ چرا بیرق مدیران غیر بومی را همیشه در استان برمی افروزید ؛ در حالی که فرزندان همین خطه در استان فراوان اند. فرزندانی متخصص و متعهد و مسوولیت پذیر که برای خوزستان و خوزستانی بی وقفه کوشش و حتا ایثار می کنند. آقایان! اگر استان ما به دلایل گوناگونی از چرخه توسعه عقب افتاده است شاید یکی از دلایل اش بی توجهی به نیروهای بومی این استان باشد. به راستی، تا کی این بی مهری ها ادامه دارد. چرا با آوردن نیروهای غیربومی، عرصه را برای دلسوزان این عرصه تنگ می کنیم؟! از مدیر عامل بیمه ایران انتظار می رود با نیروهای بومی خوزستان قدری مهربان تر باشد؛ همین.

 

ایمان سعیدی

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.